Міжміські автобуси – швидкий, зручний, до того ж - доступний спосіб подорожувати. Сьогодні завдяки автобусному сполученню можна дістатися навіть до сусідніх країн. Наприклад, комфортабельні автобуси до Польщі з України від «Inter LATP» користуються величезною популярністю, дозволяючи тисячам пасажирів за помірну ціну поїхати у справах або у сімейну подорож. Як зробити тривалу автобусну поїздку максимально комфортною для дитини?
Раціонально плануйте ваш маршрут
Дорослій людині, зазвичай, зручніше переміщуватись у просторі з пункту A до пункту B з мінімальним числом пересадок. Зовсім інша справа – діти, яким навіть 45 хвилин шкільного уроку часто не просто всидіти на місці. Аби зменшити відчуття дискомфорту, ви можете запланувати подорож з декількома пересадками, розбивши маршрут на декілька сегментів.
Між поїздками можна відпочити, прогулятись та пообідати. Проте, якщо дитина швидко засинає в транспорті, оптимальним варіантом буде нічний рейс, аби стрес для малюка був мінімальним.
Обирайте комфорт
Надзвичайно важливо обирати найбільш комфортний з доступних маршрутів на автобусі, оснащеному кондиціонером та туалетом. Ось декілька важливих рекомендацій:
- Наявність працюючого телевізора в салоні – скоріше мінус, ніж плюс. Адже в такому випадку ви не маєте можливості контролювати ані контент, ані звук.
- Обираючи перевізника, ознайомтесь з відгуками.
- Правила поїздки можуть відрізнятися у різних перевізників. Проте, в будь-якому разі, варто придбати для дитини окреме місце, аби забезпечити більше комфорту впродовж поїздки.
- З малюком у віці до року краще обирати місце в передній частині салону.
Збираючись в подорож автобусом, варто подбати про безліч потрібних речей – одяг і взуття, їжу та ліки, та, звичайно, доречні в дорозі розваги.
- Одяг – має бути зручним, не обмежувати рухів та не бути надто марким. Обов’язково візьміть запасний комплект одягу для дітей та дорослих – на будь-який несподіваний випадок. Взуття для дитини краще брати таке, що легко знімати та взувати.
- Перекус і вода – не будуть зайвими, навіть, якщо їхати зовсім недалеко. Найкращий варіант – яблука, банани, галетне печиво, бутерброди, сухофрукти та горішки. А ось компотів, морсів та газованих напоїв краще уникати. Оптимальний вибір – мінеральна вода без газу. Маленькій дитині не варто пропонувати все відразу, особливо, у довгій дорозі. Та, звісно, майте напоготові запас сухих та вологих серветок – вони точно не будуть зайвими під час автобусної подорожі.
- Все для сну. Аби забезпечити дитині повноцінний відпочинок під час автобусної подорожі, заздалегідь подбайте про легкий плед, дорожню подушку та запасну пару шкарпеток. Для малюка краще взяти його улюблену м’яку іграшку, з якою він звик засинати.
- В будь-якій подорожі варто мати напоготові мінімальний набір ліків. Покладіть в дорожню аптечку бактерицидний пластир, засіб для обробки ран та подряпин, ліки проти діареї, ментолові льодяники.
Для малюків краще взяти декілька нових компактних нових іграшок. Для дитини дошкільного віку можна придбати книжки з ілюстраціями, цікавими завданнями. Дитині шкільного віку можна запропонувати головоломки та кросворди. Універсальний варіант, аби розважити дитину під час поїздки – гаджет з улюбленими мультиками та аудіокнижками. Проте будьте обережні: читання, як і перегляд відео в дорозі – велике навантаження для зору, отже, такі розваги краще обмежувати.