InterLatp

Що робити, коли захитує в автобусі?

Категорії блогу

Потрібна допомога ?

Поїздки автобусом – звична складова повсякденного життя багатьох людей у всьому світі. Сучасні автобуси стали досить комфортабельними, обладнані зручними сидіннями, великими вікнами та системами клімат контролю. І все ж, існує категорія людей, у яких перспектива тривалої автобусної поїздки викликає виключно негативні емоції та асоціації. Згідно статистиці, до 30% пасажирів відчувають суттєвий дискомфорт, оскільки їх захитує в автобусі. Які заходи будуть найбільш ефективні, аби поїздка автобусом пройшла спокійно, легко та комфортно?

Чому це відбувається?

Якщо під час поїздки в автобусі або користуванні іншим видом транспорту ви відчуваєте дискомфорт, запаморочення, нудоту та слабкість, вірогідно, ви належите до категорії пасажирів, яких захитує під час руху транспорту. Таке явище буває зумовлене незвичним для організму відчуттям простору, коли очі бачать одне, а тіло відчуває інше. До речі, існує величезна різниця сприйняття захитування.

Ось в чому тут справа. Під час незвичного пересування мозок отримує та аналізує величезну кількість вхідних даних, які необхідні для оцінки руху та просторової орієнтації голови. Рецептори вестибулярного апарату та зору реагують на наше пересування та направляють інформацію в мозок. Захитування розвивається внаслідок невідповідності такої інформації. Положення під час поїздки змінюється, подразнюючі імпульси впливають на нервову систему, провокуючи виникнення симптомів.

Як уникнути захитування?

Існує безліч різноманітних рекомендацій, які допомагають уникнути захитування та подорожувати з комфортом та задоволенням. Ось декілька, найбільш ефективних дій, що допоможуть впоратись із симптомами захитування в автобусі та інших видах транспорту:

  • Знаючи про таку проблему, варто заздалегідь бронювати квиток на передній ряд крісел, аби спостерігати за дорогою, дивлячись прямо перед собою. До речі, саме тут амплітуда хитання буде найменшою.
  • Зосередити погляд на нерухомому віддаленому об’єкті.
  • Можна заплющити очі та сконцентрувати увагу на власному диханні.
  • Не варто намагатись читати, дивитись фільм або грати в ігри на смартфоні. Якщо є можливість, спробуйте слухати спокійну приємну музику.
  • Подбайте про доступ свіжого повітря. Навіть ледь помітний запах бензину або мастила в салоні, а також задуха може стати тригерним фактором, що провокує закачування.
  • Обов’язково скористайтесь можливістю вийти та трохи прогулятись під час тривалих зупинок.
  • Перед поїздкою не варто вживати жирні та гострі страви, краще обмежитись легкою їжею.
  • Подбайте, аби в дорозі ви не страждали від спраги або голоду. Дотримуйтесь питного режиму, для перекусу візьміть щось максимально легке та нейтральне – крекери, помиті заздалегідь фрукти.
  • Не варто брати з собою перекус з різким запахом.
Якщо уже відчуваєте симптоми захитування, варто спробувати деякі перевірені методи:
  • забезпечити доступ свіжого повітря;
  • випити маленькими ковтками прохолодної води;
  • повільно розсмоктуйте льодяник з лимонним, м’ятним або імбирним смаком;
  • зосередьте погляд на лінії горизонту.
Якщо нічого не допомогло?

Якщо всі методи залишаються марними, варто звернутись до лікаря, що порекомендує вам безпечні ліки на такий випадок. Окрім цього, дуже важливо ретельно обирати компанію-перевізника, приділити увагу комфортності автобусів та обрати оптимальний маршрут. Деякі люди, що страждають від захитування, майже не відчувають таких симптомів в автобусах, що роблять мінімальну кількість зупинок.

Теги :

Блог

Поділитись :

Be the first to write a review

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *