Правила і умови перевезень

Публічного акціонерного товариства «Львівське автотранспортне підприємство-14630»

Автомобільний пасажирський перевізник ПАТ «Львівське АТП-14630» (далі лише InterLATP) установило типові правила і умови перевезень пасажирів і їх багажу, які складають умови договору перевезення (квитка):

Пасажир повинен прибути на посадку на пізніше як за 30 хвилин до від’їзду автобуса. У разі запізнення на посадку відповідальність несе пасажир. Під час руху в салоні і вбиральні автобуса заборонено палити, вживати алкогольні напої та наркотики, вмикати музику чи переглядати відео без індивідуальних засобів прослуховування (навушники), смітити, гучно розмовляти, іншими діями заважати спокою пасажирам та екіпажу автобуса. В разі не виконання цих вимог InterLATP залишає за собою право зняти пасажира з рейсу без грошової компенсації. Екіпаж автобусу може відмовити перевозити пасажира у випадку:

 • якщо він своїми діями заважає спокою інших пасажирів або створює небезпеку для подорожуючих;
 • помітно в стані сп’яніння;
 • відмови пасажира пред’явити для перевірки перевізнику перед початком міжнародного пасажирського перевезення наявність у пасажирів документів (діючий паспорт встановленого зразка, діюча віза, тощо), необхідних для в’їзду до держави прямування, транзиту, що призвело або могло призвести до перевезення чи спроби перевезення пасажирів через кордон держави прямування без необхідних документів. У випадку відмови пасажира у підтвердженні наявності документів, необхідних для в’їзду до держави прямування, транзиту – договір перевезення вважається розірваним з моменту такої відмови пасажира, а кошти за квиток пасажирові не повертаються. У такому разі пасажир зобов’язаний покинути самостійно автобус. З моменту відмови особи пред’явити документи, зазначені у цьому розділі, така особа не вважається пасажиром перевізника. Перевірка документів пасажира здійснюється перед в’їздом до країни прямування;
 • своїм зовнішнім виглядом (поганий запах, неохайний вигляд, забрудненість, тощо) і поведінкою (набридливість, чіпляння, нетактовна поведінка та мова, тощо) створюватиме незручності для інших пасажирів.

 

Дія договору перевезення пасажира автомобільним транспортом може бути припинена за ініціативою InterLATP чи екіпажу автобуса, якщо Пасажир:

 • перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
 • порушує громадський порядок;
 • пред’являє заборонений до перевезення багаж або багаж, який за габаритами не відповідає встановленим нормам;
 • не має документів, необхідних для успішного проходження митних, поліцейських, прикордонних контролів кожної з країн, через які пролягає маршрут подорожі. До цих випадків є застосовні і інші вимоги країн, через які пролягає маршрут подорожі;
 • порушує інші вимоги правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту;
 • своїм зовнішнім виглядом (поганий запах, неохайний вигляд, забрудненість, тощо) і поведінкою (набридливість, чіпляння, нетактовна поведінка та мова, тощо) створюватиме незручності для інших пасажирів

 

В разі не виконання цих вимог InterLATP залишає за собою право розірвати договір без грошової компенсації.

Пасажир несе відповідальність за спричинені ним матеріальні збитки InterLATP. Діти та молодь до 16 років можуть їхати лише у супроводі дорослих. До інших категорій осіб будуть застосовні актуальні правила країн, через які пролягає маршрут подорожі.

InterLATP не відповідає перед пасажиром за правильність оформлення та наявність документів, що дають право перетинати кордони країн маршруту.

InterLATP не є компетентною давати консультації і роз’яснення щодо правил перетину кордонів, заборонених і дозволених для перевезення речей, сум грошей, об’єктів права інтелектуальної власності, тощо. InterLATP забезпечує виключно перевезення.

InterLATP не несе відповідальності за порушення пасажиром митних чи еміграційних правил.

При порушенні Пасажиром візових режимів (закінчення термінів дії віз, заміна паспорта іншим документом і т.д.) InterLATP залишає за собою право не здійснювати перевезення пасажира, а договір перевезення вважається достроково розірваним. Кошти за квиток не повертаються.

У випадку коли Пасажир не дотримується митних та прикордонних правил і буде затриманий на кордоні і це спричинить затримку рейсу більше 30 хвилин, екіпаж автобуса має право від’їхати з кордону без пасажира згідно з розкладом руху автобуса і без компенсації вартості квитка. Пасажир повинен компенсувати InterLATP будь-які збитки, що виникли через порушення пасажиром митних, міграційних та прикордонних правил, включаючи бідь-які пов’язані з цим санкції щодо InterLATP.

InterLATP не відповідає за запізнення під час руху і несвоєчасність прибуття до зупинок, якщо це спричинилося незалежними від неї обставинами (в тому числі затримки під час проходження кордонів, погодними умовами, транспортними пробками, діями державних органів, ремонтними роботами на дорогах і т.д, діями самих пасажирів, що впливали на виконання даних обставин) та іншими причинами (технічними проблемами, що виникли з автобусом під час руху, котрі не могли бути попереджені перевізником, не зважаючи на всі прийняті засоби застереження). До часу затримок проходження кордону включається і час простою автобусу в черзі до кордону.

Квиток є іменним документом для проїзду автобусом і не може бути переданий іншій особі, дійсний до дати та години виїзду, що вписані в квиток, за умови дотримання пасажиром цих Правил. При посадці потрібно мати роздрукований квиток або показати електронний квиток на якому вказана вся інформація про перевезення та документ на підтвердження особи (наприклад: паспорт, свідоцтво про народження та ін.) і документ, який засвідчує знижку (для пасажирів, які використовують знижку).
10. Перенесення дати поїздки є платною послугою, вартість якої визначається згідно із актуальними тарифами InterLATP.

Повернення грошей за невикористану подорож буде відбуватися на умовах, визначених Договором оферти. Кошти при поверненні квитанцій на перевезення багажу їх держателям не повертаються.

Відповідно до загальнообов’язкових юридичних норм та правил, багаж, що перевозиться окремо від пасажира в багажному відділенні, вважається «багажем», багаж який перевозиться в салоні автобуса і який знаходиться під наглядом пасажира, вважається «ручною поклажею». На кожен багаж пасажирові може видаватись багажна квитанція, у якій зазначається декларована пасажиром вартість багажу і засвідчується представником InterLATP.

Багажем або його вмістом не можуть бути предмети, характер і властивості яких можуть призвести до пошкодження автобусу, заподіяти шкоду життю або здоров’ю людей їх майну, а також громіздкі речі, (незалежно від кількості багажу), якщо багаж перевозиться окремо від пасажира.

Предметом, який не може бути багажем або його вмістом, а саме вважається: будь яка зброя, вибухові, токсичні, радіоактивні, летючі або агресивні речовини, які можуть викликати інфекцію, або предмет вагою більше 25 кг, який неможливо помістити в багажне відділення автобусу.

Переданий багаж перевозиться у багажному відділенні автобуса і може визначатись багажною квитанцією.

В ціні квитка, пасажир має право на перевезення одної одиниці ручної поклажі розмірами 20x30x40см. Інший багаж може бути перевезений за окрему плату і тільки при наявності вільного місця в багажному відділенні автобуса.

При перевищенні даних лімітів щодо ваги і розмірів за багаж може братися доплата як за додатковий багаж. Додатковий багаж перевозиться при наявності вільного місця в багажному відділенні автобуса, за який береться оплата. Додатковий багаж не повинен перевищувати розмірів та ваги основного багажу. Не перевозиться багаж негабаритних розмірів (холодильники чи інше).

Якщо перевезти багаж немає можливості через фізичні характеристики багажу (великі вага, габарити) і пасажир відмовляється від поїздки через це, будуть застосовані наслідки добровільного повернення квитка і правила повернень сплачених грошей за перевезення багажу такого пасажира.

Ручна поклажа повинна бути поміщена в автобусі таким чином (по інструкції водія або іншої уповноваженої особи), щоб не ставила під загрозу безпеку чи інтереси інших пасажирів.

InterLATP не відповідає за ручний багаж. Перевізник несе відповідальність за знищений або пошкоджений багаж у багажному відділенні автобуса тільки якщо це сталося з вини перевізника, що доведено пасажиром, але не більше ніж на загальну суму 200 Євро на особу за умови подання заяви не пізніше ніж 10 днів з дня виїзду автобуса.

Заборонено перевозити багаж, що загрожує безпеці або здоров’ю інших пасажирів. Перевізник не відповідає за втрату пасажиром грошей, біжутерії, паспорта, цінних паперів, колекційних речей, речей, які мають наукову цінність та інших цінностей, що не знаходяться у багажному відділенні автобуса. Пасажир особисто несе відповідальність за легальність власного багажу. При ускладненнях на кордоні перевізник має право відмовитися від виконання обов’язків по перевезенню багажу і продовжити рейс без вказаного багажу.

При пересадці пасажир сам відповідає за перевантаження всього свого багажу в автобус, в якому буде продовжувати поїздку.

Багаж вважається виданим в законному порядку, коли він видається власнику багажної квитанції після сплати ним плат за зберігання, якщо такі присутні. Без наданої багажної квитанції перевізник зобов’язаний видати багаж особі, яка доведе своє право на багаж. Незатребуваний багаж зберігається у безпечному та зручному місці за рахунок пасажира до 30 днів. Після спливу цього часу багаж вважається безслідно знищеним без будь-яких зобов’язань для InterLATP. Про знищення InterLATP складе акт.

За зберігання багажу протягом доби Компанією може справлятися плата 5 Євро. Першою добою зберігання вважається наступна після завершення поїздки доба. Якщо характеристики багажу вимагатимуть додаткових витрат на особливе зберігання – такі витрати повинні бути додатково компенсовані власником багажу перед його отриманням.

Якщо пасажир прийме багаж без заперечень, то вважається що багаж був переданий в хорошому стані та повному обсязі, якщо не буде доведено інше. При втраті переданого багажу, або якщо при прийнятті багажу пасажир виявить видиме пошкодження, некомплектність або обставини, що на це вказують, зобов’язаний негайно повідомити про це працівника InterLATP, який повинен скласти акт про стан багажу. Цей акт разом з квитком та багажною квитанцією є невід’ємною частиною претензії, яка повинна бути здійснена в письмовій формі.

InterLATP не несе відповідальності за шкоду, заподіяну при перевезенні багажу, якщо втрата, пошкодження або несвоєчасна доставка багажу була викликана наступними причинами:

 • упаковка не відповідає характеру перевезеного багажу і не забезпечує його збереженість;
 • вмістом багажу є ті речі, які не можуть бути змістом багажу: живі тварини, швидкопсувні речі чи продукти, або якщо вміст багажу було неправдиво задекларовано;
 • вмістом багажу є гроші, цінності, особисті документи;
 • настали події якими є: стихійні лиха, військові дії або дії третіх осіб, яким перевізник не міг запобігти, навіть якщо доклав усіх потрібних зусиль;
 • поведінкою пасажира, яка привела до пошкодження або втрати багажу, що перевозиться.

 

Додаткові послуги (зокрема подання теплих напоїв, легких закусок, газет, журналів, перегляд фільмів, Wi-Fi, підключення до Інтернету, туалет, кондиціонер) надаються як доповнення до договору про перевезення, виходячи з моментальних можливостей перевізника, а їх відсутність не дає пасажиру право на компенсацію.

Пасажир зобов’язаний бути пристебнутий протягом всієї поїздки, якщо його сидіння є оснащене ременем безпеки.

Кожен пасажир має право тільки на одне місце для сидіння. У разі купівлі двох або більше місць, має право на відповідну кількість місць.

Пасажир, який перервав поїздку, не має право на відшкодування вартості проїзду.

Короткі зупинки (для гігієнічних потреб або харчування) під час поїздки необов’язкові. Їх час та тривалість залежать від графіку маршруту. У разі коротких зупинок під час поїздки, пасажир зобов’язаний повернутися в салон автобусу перед закінченням часу, зазначеного водієм або бортпровідником. Якщо пасажир не повернеться до салону автобусу до 5 хвилин після закінчення встановленого часу зупинки, то вважається що пасажир відмовився від подальшої поїздки і не має права на будь-яке відшкодування за решту поїздки.

Перевезення тварин забороняється, за винятком собак-поводирів, з відповідними документами. Собака в такому випадку перевозиться за окремим тарифом, який розраховується на основі загального квитка, і повинна мати певне місце в автобусі.

Якщо транспортний засіб зупиняється з експлуатаційних причин за межами станції або на станціях, де немає запланованої зупинки, пасажири можуть виходити або заходити в автобус тільки з дозволу водія або іншої особи, уповноваженої перевізником.

При плануванні своєї поїздки, подальших пересадок і т.д. пасажир повинен враховувати можливість затримок. За збитки, які виникли в результаті затримки, скасування рейсу, або затримки подальшого рейсу, та без явної вини перевізника, перевізник відповідальності не несе.

Відправлення та прибуття в розкладах руху і квитках, завжди вказується в місцевому часі.

Компенсація за втрату або шкоду, заподіяну багажу, не може перевищувати меж, встановлених загальнообов’язковими правовими нормами. Якщо ціна багажу перевищує суму 200 Євро, пасажиру рекомендується забезпечити собі додаткове страхування багажу.

InterLATP не несе відповідальності за крадіжки, що відбулися у салоні автобуса. Це не стосується випадків, коли автобус мав бути зачиненим без пасажирів в ньому.